31 koraszülöttet evakuáltak az Al-Shifa kórházból
Egy egyiptomi kórházba szállítják a csecsemőket.
Egy egyiptomi kórházba szállítják a csecsemőket.
A magyar kormány, a menekültkérdés és a titkosszolgálatok viszonyát elemzi a Daily Telegraph cikke. Ungvárról jelentkezik riporttal a Spiegel. Válaszokat kell adni az ukrajnai patthelyzetre, írja az Economist elemzője. A brit lap egy másik cikkében arról ír, meddig finanszírozhatja az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. A Der Standard a globális Dél és a Nyugat konfliktusát elemzi az izraeli háború tükrében. Az egyik legismertebb izraeli író szerint az ország vezetése hibázott a Hamász támadása előtt. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az Egyesült Államok vállalja, amit a nemzetközi közösség vezető hatalomként elvár tőle, írja az amerikai elnök a Washington Postban.
Az Egészségügyi Világszervezet felszólította Izraelt: fejezze be a harcokat a területen.
Közben arról is érdeklődött Izraelnél, hogy van-e atomfegyverük.
Legkevesebb 50 ember egy menekülteket elszállásoló iskolaépületben halt meg. Az állításokat egyelőre nem erősítette meg az ENSZ helyi segélyszervezete, az UNRWA.
Hat orvos és 120 beteg marad abban a gázai kórházban, ami szerdán vált csatatérré, amikor izraeli csapatok rajtaütöttek a létesítményen. Izrael szerint a Hamász a kórház alatt működtet egy parancsnoki központot.
Többek között adathalász támadásokat hajtottak végre az iráni Forradalmi Gárdához köthető Imprial Kitten hackerei, hogy érzékeny információkhoz jussanak. A Hamász terrorszervezet októberi támadása után az elsődleges célponttá az izraeli technológiai cégek váltak.
Egy Gáza déli részébe menekülő palesztin ügyvédnő a CNN-nek írt véleménycikkében részletezte, milyen az életük a háborúban.
Az izraeli hadsereg (IDF) egy órát adott arra, hogy elhagyják a Gázai övezetben található Sifa Kórházat a betegek, a személyzet és az oda menekült civilek - közölte az Al-Dzsazíra pánarab tévécsatorna szombaton. Az izraeli hadsereg cáfolta az értesülést.
A kancellár megerősítette, hogy Németország számára "megkérdőjelezhetetlen Izrael joga a létezéshez", Erdogan a két vezető berlini találkozóját követően viszont arról beszélt, hogy nincs benne a Tórában, hogy lehetne kórházakat bombázni, vagy gyerekeket gyilkolni.
Irán mestertervéről, a Hezbollah és a Hamász szerepéről beszélt magyar újságíróknak, köztük a HVG munkatársának a nyugat-galileai ALMA Kutató és Oktatási központ alapító-elnöke, Sarit Zehavi. A nyugalmazott alezredes 14 évi katonai szolgálat után, egy évtizede hozta létre a magánadományokból működő intézményt, amely Izrael biztonsági kihívásaival foglalkozik az északi határnál.
Az izraeli hadsereg szerint a Hamász a Gázai övezet legnagyobb kórháza alatt is alagútaknát épített.
Fadi Elhusseini, Palesztina magyarországi nagykövete arról beszélt, hogy az izraeli-palesztin konfliktus oka az, hogy Izrael megtagadta annak jogát, hogy a palesztinok saját államot hozzanak létre.
Három palesztin meghalt egy izraeli dróntámadásban Dzseninben, Ciszjordániában.
Az izraeli miniszterelnök elmondta, hogy erői szórólapokat osztogattak és mobiltelefonon hívták a gázai civileket, hogy tájékoztassák őket a közelgő csapásokról.
Néhány nap alatt egész Izrael megismerte a Hamász által elhurcolt túszokat, akiknek sorsáért az egész társadalom aggódik. „Nem tudjuk, mi a megoldás, tárgyalás vagy erőszak” – mondta az egyik elrabolt férfi rokona a HVG helyszínen járt tudósítójának.
A hadsereg szerint a laptopon olyan felvételek is voltak, amelyeket nemrég hozott nyilvánosságra az izraeli rendőrség a Hamász fegyvereseinek vallatásáról, ez pedig az IDF szerint azt bizonyítja, hogy a terroristák az elmúlt néhány napban járhattak a kórházban.
Biden találkozott a kínai elnökkel, Hszi Csin-pinggel való találkozás után azt közölte, mindent megtesz a Hamász által fogvatartott túszok kiszabadítása érdekében. Négy gyereket és két palesztin családtagjukat menekítette ki a magyar külügy Gázából.
Egy ember úgy döntött, marad a térségben, vele is tartják a kapcsolatot.